Vai ir jēga aizņemties motocikla iegādei

Latvijā klimatiskie apstākļi nosaka, ka motosezona ir salīdzinoši īsi, līdz pirkt-kreditaar to daudzi ņem kredītus, lai nopirktu motociklu vēl pirms sezonas sākuma. Tā kā laba motocikla iegāde prasa lielus līdzekļus, tad šāda pieeja ir saprotama. No otras puses, prieks mazinās, zinot, cik augstus procentus plēš vietējie rīkļurāvēji bankas un mazie aizdevēji. Procentos vien gada laikā var sanākt samaksāt tikpat, cik aizdevuma summa. Ja pieņemam, ka lietots motocikls tiek pirkts par 5000 eiro un pēc gada samaksājam procentos, komisijās un par visu kopā 10 tūkstošus eiro, tad liekas, ka ir iemesls padomāt par šāda pasākuma lietderību. Protams, braukt ar motociklu ir lieliski, bet vai sajūta būs tikpat laba, zinot, ka jādomā, kā nopelnīt naudu, lai segtu parādus ? Mūsu skatījumā šādi ieguldījumi nav attaisnojami un ir labāk vienu sezonu izlaist, krājot naudu zemes bankā nekā līst parādos.

Motocikls un enduro motocikls, protams, ir labs, taču vēl labāk ir gulēt naktī mierīgi un nestrādāt 3x darbos, lai segtu parādsaistības. Laba alternatīva varētu būt motocikla noma, taču līdz šim Latvijā nav izdevies saskarties ar šādu alternatīvu. Ārzemēs turpretim piedāvājums ir gana plašs un pieejams visdažādāko maciņu biezumam. Ja uz ārzemēm neplānojat braukt, bet ir gūta pieredze, braucot ar enduro, izvērtējiet iespēju sarunāt moci pie kāda no draugiem. Ja attiecības ir labas un protat rīkoties saudzīgi, plus apņematies segt remonta izdevumus, iespējams, ka izdosies sarunāt. Atteikumu gan nevajadzētu uztvert kā pasaules galu, jo pat labs draugs var moci nedot, zinot, ka sliktākajā gadījumā tā remontēšanai būs vajadzīgs ilgāks laiks, bet sezona iet uz otru pusi.

Cik cilvēki, tik viedokļi. Vienam patīk māte, otram meita, vēl kādam trešam kleita. Šobrīd mēs esam vienojušies, ka kredīta ņemšana šādam pasākumam nav prāta darbs. Izņēmums ir mazie īstermiņa aizdevumi, kas jāatmaksā mēneša laikā. Tie var būt noderīgi tikai tad, ja pietrūkst vēl tikai neliela summa un ir skaidrība, ka parādu varēs atmaksāt. Visās pārējās situācijās enduro sportistiem un entuziastiem būtu jāizvairās no impulsīvu soļu speršanas. Finansiālās saistības nav nekas patīkams. To Jums var pateikt ikviens, kas dzīvē ir ņēmis aizdevumu. Aizņemta tiek sveša nauda, bet jāatmaksā ir sava. Situācijas mēdz būt dažādas. Darba zaudēšana, piemēram, var pārvilkt svītru visiem labajiem nodomiem, jo ne vienmēr ir iespējams atrast līdzvērtīgu darbu pietiekami ilgā laikā. Tas nozīmē, ka tiem, kas vēl domā par online aizdevumiem būtu vērts sev uzdot godīgu jautājumu – vai man to vajag un vai es to varu atļauties. Hobiji un labas sajūtas ir viena lieta, taču ir svarīgi saprast, ka katram pasākumam ir savas robežas. Šobrīd pat kredītiestādes sāk kļūt aktīvākas un piedāvā aizņemties jau uz puslīdz normāliem noteikumiem. Tajā pašā laikā mēs atceramies, ka bankas var prasīt atmaksāt aizdevumu pirms noteiktā termiņa. Ko šādā situācijā Jūs darītu ? Ja nepatīk, meklējiet citu kreditoru, bet ne vienmēr pārkreditēšanās ir iespējama. Nesteidzieties. Izvērtējiet visus par un pret. Pieņemiet pārdomātu lēmumu.