Par enduro sportu

Enduro (no angļu valodas endurance – izutība) sports ir motosporta

Četrkārtējais pasaules čempions Enduro Stefans Merrimans (attēls no wikipedia.org)
Četrkārtējais pasaules čempions Enduro Stefans Merrimans (attēls no wikipedia.org)

disciplīna, kuras ietvaros motobraucēji pārvietojas pa dažādiem ceļiem un bezceļiem, braucot pa iepriekš sagatavotu trasi. Izturība vajadzīga, jo sacensības mēdz norisināties vairākas dienas pēc kārtas. Starptautiskajās sacensībās – Pasaules čempionātā sacensības noris vairākos posmos, kur katrā no posmiem tiek vērtēts sportistu spēja nobraukt maksimāli ātri. Papildus standarta sacensībām enduro motosporta posmos nereti tiek iekļautas arī nelielas ātrās papildsacensības.

Paralēli enduro sporta sacensībām atsevišķi tiek izdalīts arī enduro sprints. Atšķirībā no tradicionālām enduro sacensībām, enduro sprintā dalībnieki sacenšanas vienā slēgtā trasē tikai vienu dienu, neizbraucot uz koplietošanas cļiem. Enduro sprinta sacensībās parasti noris ne vairāk kā 5 posmu sacensības.

Latvijas Republikas teritorijā enduro sprinta sacensības aizsākās jau 2012. gadā un ir iemantojušas strauju popularitāti. Saensībās var piedalīties ar enduro un krosa motocikliem, līdz ar to tajās sacenšās dažādu motosporta klašu un veidu sportisti. Latvijā notiekošajās sacensībās jau tradicionāli piedalās arī vairāki sportisti no Lietuvas un Igaunijas, retāk citām kaimiņvalstīm.