Kā nopirkt motociklu uz nomaksu ?

Braukšana ar motociklu ir galvas tiesu patīkamāka nekā pārvietošanās ar uz nomaksu auto vai motoauto, pie nosacījuma, ka var braukt viens pats patīkamos laikapstākļos. Diemžēl motocikli un viss, kas ar to saistīts ir salīdzinoši dārgs, ja vien neizvēlas kaut ko pavisam nolietotu vai mazjaudīgu. Attiecībā uz enduro tipa motocikliem lēts reti, kad ir labs, līdz ar to tiem, kam pašiem nepietiek nauda, lai veiktu pirkumu uzreiz var būt nepieciešams finansiāls atbalsts – aizdevums no malas. Izvēloties aizņemties no kredītdevējiem, kas savus pakalpojumus piedāvā internetā ir jāņem vērā, ka motociklu līzings reti, kad tiek reklamēts, tādēl internetā būtu jāmeklē tieši auto līzings vai auto kredīts, kas, lai arī liekas viens un tas pats tomēr tā gluži nav. Aizdevums auto vai motocikla iegādei paredz, ka kreditors piešķir noteiktu summu, ko varēsi izlietot pēc saviem ieskatiem. Līzings turpretim paredz, ka transporta līdzekli tavām vajadzībām nopirks kreditors, bet pašam būs jāsedz ikmēneša maksājumi. Kad parāds būs nomaksāts, varēsi pārreģistrēt motociklu vai automašīnu uz sava vārda. Plašāku informāciju par līzingu un auto kredītu var iegūt šeit, tikai ņem vērā, ka ne viss ir zelts, kas spīd. Savā priekā par sapņu motocikla atrašanu vajadzētu saprast, ka izvēloties aizņemties Tu pārmaksāsi, reizēm pat būtiski.

Katra uzņēmuma mājaslapā ir pieejams aizdevuma kalkulators un arī līgumā ir norādītas izmaksas, taču reizēm tās nemaz netiek skatītas. Paļaujoties uz banķieru godaprāta tiek parakstīts līgums tajā neiedziļinoties. Vēlāk tas radīs problēmas, jo bieži līgums tiek veidots par labu līzinga devējam un netiek ievērota proporcionalitāte. Latvijas likumdošana gan paredz iespējas klientiem piedāvāt izmaiņas, taču arī kreditoram ir paredzēta iespēja noraidīt šādas izmaiņas. Ja cīņa par klientiem nav aktuāla, tad piedāvāt izmaiņas nebūs liela jēga, jo tās vienkārši tiks noraidītas. No otras puses, mēģināts nav zaudēts un ir vērts pacensties, lai darījums būtu maksimāli izdevīgs.

Ja Tev ir sabojāta kreditēšanas vēsture, tad aizņemties būs problemātiski, taču, ja ir laba darba vieta un stabili ienākumi, tas var tikt piedāvāts. Situācijās, kad pieteikums tiek noraidīts, nevjadzētu par to īpaši pārdzīvot, jo Latvijā ir gana plaša un tajā darbojas daudzi uzņēmumi. Tāpat var gadīties, ka nesaņemot līzingu Tu sevi pasargā no liekām nepatikšanā. Ja paskatās auto – moto plačus, kur tiek tirgoti atņemtie transporta līdzekļi, uzreiz varam saprast, ka cilvēki, kas ir iegrābušies un vēlāk zaudējuši savu automašinu vai motociklu Latvijā ir gana daudz. Tiesa, cilvēku, kas zaudējuši enduro motociklu nav daudz, līdz ar to varam būt priecīgi, ka kaut kāda saprāta palieka enduro braucējiem ir, vai arī tie ir tik nobraukti, ka tos neviens normāls cilvēks nepirks. Papildus var gadīties, ka motociklu pircējiem tiek piemēroti stingrāki nosacījumi un tie gluži vienkārši nav izdevīgi.