Motosezonas atklāšana Rīgā

2016. gada 30. aprīlī saulei spīdot vairāk kā tūkstots motociklistu devās kopīgā braucienā pa Rīgas ielām. Brauciens simboliski atklāja jauno motosezonu, kas parasti (atkarībā no laikapstākļiem) ilgst no 1. maija līdz 31. septembrim.Pēc aculiecinieku novērojumiem, motociklu kolonna stiepās vairāku kilometru garumā un tiem, kas vēlējās tikt pāri ielai šajā brīdī nācās gaidīt vairāk kā 10 minūtes. Brauciens aizsākās pie tirdzniecības centra Mols, virzījās pāri tiltam uz Pārdaugavu un noslēdzās 11. novembra krastmalā, kur notika vairāki akcijai veltīti pasākumi.

Viens no pasākuma organizatoriem  A. Blodons publiski pauda, ka motociklu sezonas atklāšanas pasākumā varētu būt piedalījušies aptuveni 5000 motociklu, taču tā kā dalībniekiem nebija jāveic reģistrācija, šīs aplēses nav uzskatāmas par objektīvām. Ņemot vērā motociklu lielo skaitu, ļoti plaša bija arī to daudzveidība, ko rīdzinieki un pilsētas viesi varēja aplūkot 11. novembra krastmalā.

Skatītāju ievērībai papildus tika demonstrēti motociklistu triāla paraugdemonstrējumi. Enduro motocikli savas uzbūves specifikas dēļ šajā braucienā nepiedalījās.